Emocje

artykuły pełne emocji

th_krolowa-sniegu-skuteczna-pielegnacja-zimowa-pora

Kobieta – nierówne równouprawnienie

Być kobietą nie jest łatwo, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Począwszy od swojego własnego zdrowia, a skończywszy na opiece nad każdą żywą istotą w domu. Pomijając fakt równouprawnienia, pragnę zauważyć, że to jednak kobieta odgrywa kluczową w domu. Na jej barkach ciąży wiele ważnych spraw, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. W końcu kiedy w rodzinie pojawi się dziecko, nikt nie zapewni mu więcej uwagi i troski, niż matka, której to dziecko jest „częścią”.
Skoro już pośrednio zbliżyliśmy się do tematu zdrowia, należy przedstawić wiele innych problemów, z którymi boryka się każda kobieta.

Kobieta

Kobieta

Ciąża.
We wstępie można przeczytać o kobietach rodzących dzieci, jednak aby kobieta urodziła dziecko, najpierw przez 9 miesięcy musi zmagać się z różnego rodzaju dziwnymi zachowaniami, o których żaden facet nawet nie jest w stanie pomyśleć. Problemy z cerą, rozstępy, wypadanie włosów to tylko niektóre negatywne rezultaty ciąży. Ponadto zmiana odczuwalności smaku oraz konieczność dbania o siebie w sposób bardziej szczególny, rezygnowania z wielu dawnych przyjemności. Biorąc pod uwagę całokształt, żadna kobieta nie twierdzi, że ciąża jest negatywnym zjawiskiem. Pomimo długiego okresu oczekiwania na dziecko, po jego narodzinach nadal w każdej pani drzemie niespożyta ilość energii.
Miesiączka.
Wszystko co istnieje na Ziemi, istnieje według pewnych zasad. Los sprawił, że kobiety zostały wyposażone w mechanizm comiesięcznego krwawienia. Czemu ma to służyć? Żaden mężczyzna nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, jednocześnie wiedząc, że w tym czasie kobiety nie należy denerwować czy irytować, bo w czasie „okresu” kobieta nie jest sobą i na wiele ważnych aspektów, właśnie w tym dniu, może mieć nieco inne spojrzenie.
Antykoncepcja.
Kolejny aspekt warty uwagi. Dlaczego? Przyjęło się, że faceci w sprawach stosunków między-płciowych, nie myślą trzeźwo, tylko ponoszą się wodzy fantazji. Tak więc w sprawach bliskich kontaktów to kobieta musi myśleć o ewentualnych skutkach krótkiej chwili uniesienia, którą może być ciąża. Sprawa wydaje się prostsza, kiedy w życiu osobistym kobiety jest tylko jeden stały partner od wielu lat. Problemem natomiast może okazać się, kiedy miłość była przelotna, a przyszły ojciec nie grzeszy odpowiedzialnością. Komfort fizyczny i psychiczny samotnej matki to nie jest wymarzony cel żadnej kobiety.
Celowo nie zostały wymienione konkretne problemy zdrowotne, np. rak szyjki macicy czy rak piersi, które bezpośrednio dotyczą kobiet. Są to jednak sprawy tak poważne, że każdy powinien sobie sam uświadomić z czym ma do czynienia na co dzień przeciętna kobieta. Okazuje się, że pomimo uprawnienia, kobiety nadal są prześladowane, poniżane przez płeć brzydką. Starajmy uświadamiać każdego, że rola kobiet oraz funkcje jakie spełniają i czynności jakie wykonują są na prawdę ważne.

Komentarze są wyłączone