Emocje

artykuły pełne emocji

Implanty zębowe

Implanty zębowe

Zdrowy człowiek

Zdrowy człowiek

Implantologia stomatologiczna stanowi obecnie najbardziej skuteczną i estetyczną metodę uzupełniania ubytków w zębach. Mimo stosunkowo wysokich kosztów, na implanty zębowe decyduje się coraz więcej osób, którym zależy szczególnie na jak najwierniejszym odtworzeniu utraconych zębów.

Jak przebiega zabieg implantologii stomatologicznej?

Implanty zębowe składają się z trzech elementów: tytanowej śruby, którą lekarz wprowadza do wnętrza kości szczęk, łącznika oraz korony protetycznej. Śruba implantu wykonana jest z tytanu, ponieważ jest to materiał całkowicie bio-obojętny. Tytan nie uczula i nie oddziałuje z polem magnetycznym.

Po wprowadzeniu implantu (zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym) następuje stopniowe zrastanie się implantu z kością. Proces ten trwa kilka miesięcy, a pacjent korzysta wówczas z tymczasowego uzupełnienia zęba. Po upływie tego czasu stomatolog nakłada na śrubę pierścienie gojące, dzięki którym dziąsło wokół implantu będzie wyglądać naturalnie i estetycznie. Po okresie 2-4 tygodni, gdy dziąsło jest już wygojone, implantolog nakłada na implant łącznik i mocuje na nim koronę.

Dlaczego odtworzenie korzenia zęba przy użyciu tytanowej śruby jest tak istotne?

Kości szczęki, pozbawione stałego obciążenia ze strony zębów, zanikają. Implanty dentystyczne utrzymują natomiast prawidłową strukturę kości, eliminując niedogodności, jakie wiążą się, niestety, z noszeniem protez i uzupełnień protetycznych.
Implanty dentystyczne funkcjonują dokładnie tak, jak naturalne zęby. Nie straszne im intensywne żucie czy gryzienie.

Korzyści, płynących z zastosowania implantów zębowych jest bardzo wiele:

1. Implanty zębowe mają bardzo naturalny wygląd. W celu uzyskania tego efektu, stomatolog dopasowuje wygląd implantu do naturalnego uzębienia pacjenta.

2. Implanty dentystyczne wstawiane są dokładnie w miejsce ubytku. Nie wymagają naruszania powierzchni sąsiednich zębów przez szlifowanie, tak, jak to się dzieje w przypadku zabiegów protetycznych.

3. Implanty zębowe stymulują kości szczęki tak jak zęby naturalne. Chronią tym samym kość przed zanikiem.

4. Implanty, dzięki specjalnym zatrzaskom mocującym, są doskonałym stabilizatorem protez dentystycznych.

5. Implanty są nieporównywalnie trwalsze niż rozwiązania protetyczne. W dłuższej perspektywie czasu zastosowanie implantów okazuje się bardziej opłacalne.

Główną wadą tego rozwiązania jest natomiast czasochłonność całego procesu implantologicznego oraz jego koszt.

Gabinety dentystyczne, w których świadczy się także usługi z zakresu implantologii stomatologicznej znajdują się w wielu większych i mniejszych polskich miastach. Są to, między innymi: Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Częstochowa, Gliwice, Gdańsk, Szczecin, Toruń, Konin, etc.

 

Komentarze są wyłączone