Emocje

artykuły pełne emocji

Nowy serwis – odwyk.com.pl

Ośrodek leczenia uzależnieńTematyka uzależnień wciąż przewija się w naszych artykułach. Naszą wiedzę czerpiemy głównie ze źródeł naukowych, wywiadów i rozmów z profesjonalistami zajmującymi się tym problemem. Nasze teksty często poddajemy recenzjom specjalistów, dokonujemy korekt gdy popełnimy merytoryczne błędy. To oczywiste, że żadna lektura nie zastąpi wizyty u specjalisty, jednak stawiamy sobie za cel uświadamianie czytelnika. Problem uzależnień, choć to jedna z najczęstszych chorób przewlekłych, wciąż jest traktowany filozoficznie. Nasi czytelnicy pewnie zwrócili uwagę, że traktujemy zespoły uzależnień jako ciężkie, często śmiertelne choroby mózgu. I staramy się zwrócić uwagę, ze ich leczeniem powinni zająć się medycy, lekarze i wyszkolony personel pomocniczy. Dlatego gdy znajdziemy w internecie źródła o podobnych poglądach i wg nas profesjonalne staramy się je przybliżyć naszym użytkownikom.

Odwyk.com.pl to naszym zdaniem serwis poprawny merytorycznie, pisany dla lekarzy, specjalistów terapii uzależnień, psychologów ale również dla pacjentów, chorych, ich rodzin i bliskich. Przybliża nam tematykę:

  • diagnozowania czyli rozpoznawania uzależnień i ich powikłań
  • nowoczesnych metod terapii uzależnień, w tym szczególnie biologicznych czyli psychofarmakologii
  • nowych trendów wparcia psychospołecznego
  • psychoedukacji
  • wparcia osób współuzależnionych
  • problemu podwójnej diagnozy

Z poziomu merytorycznego zamieszczanych tam artykułów wnioskujemy, że są one pisane a co najmniej podlegają recenzji przez osoby zawodowo związane z terapią uzależnień. Odwyk.com.pl odczarowuje słowo „odwyk”. Wyjaśnia co to jest detoksykacja, jak leczyć zespoły abstynencyjne, jak otoczyć pacjenta opieką specjalistów różnych dziedzin medycyny. Co jest domeną psychiatry, co neurologa, internisty,  a jaką pracę powinien wykonać psycholog lub specjalista terapii.

Dział newsy donosi nam o nowych placówkach, powstających oddziałach szpitalnych i OTU.  Publikuje też wiadomości o nowych egzaminach, certyfikatach i osobach otrzymujących tytuły z wyróżnieniem.

Niestety nie brak też wiadomości tragicznych. Praktycznie nie ma tygodnia aby w Polsce nie zginął pacjent uzależniony, często z powodu błędów medycznych lub nieodpowiedniej opieki czy diagnozy. Dzieje się tak ponieważ w naszym kraju np. alkoholizm leczą wszyscy, każdy się na tym zna, choć w większości są to osoby bez wykształcenia medycznego.

Serwis odwyk.com.pl jest podzielony na działy: alkoholizm, narkomania, lekomania, podwójna diagnoza i „gorące” newsy. Ułatwia nam to nawigację i odnalezienie interesującej nas tematyki.

Szczerze polecamy i życzymy ciekawej lektury.

 

Komentarze są wyłączone