Emocje

artykuły pełne emocji

Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnieńDziś ponownie wrócimy do tematu prywatnych Ośrodków Terapii Uzależnień, inspiracją dla tego wpisu jest rozmowa naszej redakcji z terapeutą, który pracował w jednej z podwarszawskich placówek, która szczyci się mianem Centrum Leczenia Uzależnień i redukcji stresu. To co nam opowiedział nawet śmieszne nie jest. Jednak daje ogląd sytuacji, pozwala wyrobić sobie zdanie o mentalności ludzi uważających się za specjalistów psychoterapii i tym jak traktują pacjentów. Jednym słowem chory na alkoholizm człowiek uważany jest za barana do ostrzyżenia. Weszliśmy na stronę w/w placówki, znalezione tam fakty potwierdzają podejrzenia. Tzw. szefowa tytułuje się specjalistą psychoterapii uzależnień, niestety nie podała numeru certyfikatu a w rejestrze specjalistów nie znaleźliśmy takiej osoby. Placówka nie figuruje w rejestrze zakładów wykonujących działalność leczniczą. Już te dowody świadczą, że mamy do czynienia z osobami podejrzanymi o popełnienie przestępstw.

Z danych uzyskanych od terapeuty, który był zatrudniony w tej „placówce” wiemy, ze część personelu pracowała tam „na czarno” np. panie z Ukrainy zatrudnione do sprzątania. Obecnie podobno gotuje sama właścicielka, ciekawe czy ma do tego uprawnienia i niezbędne badania wykonane w stacji sanitarno-epidemiologicznej. „Pacjenci” pilnowani są przez w/w Panią w nocy, czasami robi to jej córka, oczywiście bez żadnych uprawnień. Namawiani do tych czynności są i byli również terapeuci, dodam, ze z oszczędności w zamian za nocleg. Na co się godzą to w zasadzie nie nasza sprawa, jednak nie mają wykształcenia medycznego i nie są „białym personelem”.

Ciekawi nas fakt jak tak rażące łamanie przepisów sanitarno-epidemiologicznych oraz prawa pracy uchodzi bezkarnie i to w centrum Polski, pod Warszawą. Jednak jeszcze bardziej interesuje brak wglądu osób tytułujących się specjalistami psychoterapii. Czy osoby z taką moralnością mogą leczyć chorych ludzi, dodam ze pobierają za to grube tysiące złotych.  Najbardziej cieszyłby nas fakt pozwania nas, zresztą procesy z udziałem „samozwańczej specjalistki” z tego ośrodka już się toczą. Z niecierpliwością oczekujemy na wyrok w tej sprawie, mając nadzieję na zakończenie tej farsy nazwanej Centrum Leczenia Uzależnień i redukcji stresu. Niestety przynosi wstyd profesjonalnym ośrodkom, niesprawiedliwie psując opinię prywatnej służbie zdrowia.

 

Komentarze są wyłączone