Emocje

artykuły pełne emocji

Jak skutecznie zabezpieczać się przy stosunku ?

Sposoby skutecznej antykoncepcji to elementarna wiedza o zdrowiu każdej kobiety. W doskonałym świecie to oboje partnerów powinno zadbać o skuteczne metody zapobiegania ciąży, jednak sytuacja wielu z nas obrazuje, że w przypadku zażywania tabletek hormonalnych, cała odpowiedzialność spada na kobietę. Szanowne Panie, mężczyzna paradoksalnie także może mieć udział w tym sposobie zabezpieczenia: niech przypomina nam o codziennym braniu pigułek, zrealizuje receptę oraz dołoży się do kwoty zakupu. Abstrahując od tych obyczajowych oczywistości, Apteka Volfarm i jej czytelnia internetowa przedstawią ważne informacje dotyczące tej metody antykoncepcji.

Plusy tabletek są jasne. Ogromna skuteczność oszczędzi nam wielu nerwów. Nasze życie erotyczne nie jest narażone na taki dyskomfort, jak w przypadku używania zabezpieczeń mechanicznych. Możemy pozwozić sobie na większą swobodę, fantazję i spontaniczność. Co więcej, przy regularnych i częstych stosunkach, koszt tabletek jest niższy od ceny prezerwatyw. Wbrew popularnym opiniom, antykoncepcja hormonalna też posiada dobry wpływ na nasz organizm. Ogranicza dolegliwości miesiączkowe: zmniejsza ból, redukuje krwawienia, osłabia PMS, umożliwia na kontrolę występowania krwawień. Ogranicza ryzyko wystąpienia chorób tarczycy i osteoporozy.

Niestety, na przeciwnej szali jest nie mniej skutków ubocznych. Bolesne i na opuchnięte piersi, częstsze skurcze, ograniczenie libido, migreny i nudności, tymczasowy wzrost masy ciała to najpowszechniejsze dolegliwości. Prawie wszystkie medyczne artykuły o zdrowiu sugerują podwyższone ryzyko raka piersi lub jajnika u kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne. Przy stosowaniu metody nie możemy zapomnieć o zdrowiu całego organizmu i zwiększyć liczbę wizyt u ginekologa.

Czytelnia internetowa Apteki Volfarm poleca porównanie środków antykoncepcji hormonalnej dostępnych w naszej ofercie. Pamiętaj, że skuteczna i właściwie stosowana antykoncepcja nie tylko zapobiega ciąży i chorobom przenoszonym drogą płciową, lecz także decyduje o zdrowiu psychicznym kobiety i jej samopoczuciu. Komfort i zaufanie do rzetelnej antykoncepcji oszczędzi nam wielu nerwów.

Polecamy także inne artykuły o zdrowiu, którymi dysponuje nasza czytelnia internetowa. Prezentujemy w nich plusy i minusy pozostałych metod antykoncepcji.

Komentarze są wyłączone