Emocje

artykuły pełne emocji

Zespół Chemia narodziny nowego rocka

Aktualnie zespół promuje swój najnowszy dwujęzyczny i dwupłytowy album „O2″. Inauguracja premiery płyty i trasy koncertowej odbyła się 25 października w warszawskim klubie Palladium . Profesjonalizm, żywioł, energia, fantastyczna chemia- te słowa można było usłyszeć wśród tłumu publiczności. Temperaturę podniosły występy, znanych i cenionych gwiazd polskiego rocka jak- Marek Raduli i Marek Piekarczyk.<!–more–>

Rockowa formacja Chemia i jej wydawca w niekonwencjonalny, wyjątkowy sposób realizuje promocję swojego najnowszego albumu „O2″. Od września, z systematycznością raz na miesiąc do emisji trafiają kolejne teledyski zespołu.Dotychczas premierę miały klipy: „Tacy inni”, „Just like strangers” (angielski odpowiednik „Tacy inni”) oraz „Sacred place”. Jak donosi wydawca albumu to nie koniec – w przygotowaniu jest kolejny clip do utworu „Damy radę”. W dotychczasowej historii polskiego show biznesu, jeszcze nikt nie realizował w taki sposób promocji. Co będzie dalej? Zobaczymy.

Pewnie to sprawka muzyków i to nie byle jakich, bo większość z nich to znani instrumentaliści z wielu topowych składów polskiej sceny oraz producenci muzyczni. Całość uzupełniają teksty, w końcu zrozumiałe, nareszcie niebanalne i zawierające to, co w rock’u najważniejsze – szczerość.

Nowoczesne, zaskakujące aranżacje jak w „Cyborgini/Cyber Venus” sprawiają, że odkrywamy utwór za każdym kolejnym przesłuchaniem i długo nie mamy dosyć. Przebojowa „Mantra/Your Mantra”, psychodeliczny „Demon”, czy wyjątkowa muzyczna perełka „Tam gdzie jesteś/The view from above” nie pozostawia nas obojętnych na to co wyprawia z naszymi uszami ten zespół. Skład zespołu „Chemia” Łukasz Drapała, Wojtek Balczun, Zbyszek Krebs, Adam  Kram, Rafał Stępień, Krzysztof Jaworski.

„O2″ to przede wszystkim reedycja pierwszej płyty „Dobra Chemia”, ale ma to konkretne powody. Po pierwsze zmiana wokalisty, po drugie chęć uzupełnienia wydawnictwa o angielskie wersje wszystkich utworów (bo to w sumie dwie płyty). Zespół robi większą karierę na zachodzie niż na własnym podwórku, o co postanowił na szczęście zadbać.

Komentarze są wyłączone