Emocje

artykuły pełne emocji

franczyza_6

Punkt widzenia franczyzodawcy

Każda ze stron podpisujących umowę franczyzy widzi w tym własne zalety. Bowiem nie miałoby sensu korzystanie z oferty, która nie przynosi nam żadnych korzyści. Dla franczyzodawcy daje to wiele możliwości, jednak trzeba również zdawać sobie sprawę z pewnego ryzyka.

Franczyza jest swego rodzaju przekazaniem uprawnień, dzięki którym kanały dystrybucji doznają rozbudowy. Dzięki temu przedsiębiorstwo może wzmocnić się znacznie na rynku, co nie będzie się wiązało z nadmiernymi inwestycjami.

Umowa z franczyzobiorcami pełni rolę marketingu, gdyż wykorzystanie marki sprawia, że zostaje ona rozlana po regionie i powoduje większą świadomość społeczeństwa, a taką możliwość daje nam wyłącznie franczyza.

Może to by także dla franczyzodawcy kolejnym źródłem dochodu z opłat wnoszonych przez partnerów w zamian za korzystanie min. ze znaku towarowego. Często wiąże się to z wykonywaniem różnych zadań, dzięki czemu dochody rosną.

Tworzenie sieci powoduje także sytuacją, w której bardziej angażujemy się we własną działalność i staramy się ją kontrolować.

Franchising (z języka ukraińskiego to: франшиза) daje także możliwość poniesienia mniejszych kosztów, które firma wydała by na promocję i marketing. Za działania na rynku i przetrwanie jest odpowiedzialny nasz partner, nie zaś my sami, co jest kolejną zaletą, gdyż nasza firma nie jest w tym czasie narażona na straty.

Nie będziemy także musieli borykać się z problemami związanymi z zatrudnianiem nowego personelu, gdyż tym zajmują się nasi wspólnicy. Dzięki temu franczyzodawca często korzysta z tej formy współpracy, która daje sporo możliwości rozwoju.

Komentarze są wyłączone