Emocje

artykuły pełne emocji

Projektowanie stron www

Projektowanie stron www dla dostawców sieci

Na rynku jest tylko kilka bardzo dużych przedsiębiorstw oferujących dostęp do Internetu. Skorzystanie z ich usług w większości przypadków oznacza gwarancję wysokiej jakości, ale nie wszystkich to przekonuje. Konkurentami dla nich są prywatni dostawcy Internetu, którzy chociaż nie posiadają dużego zasięgu to udostępniają wyższą prędkość. Potencjalnym klientom zależy, aby mieć szybki Internet i płacić na niego tak mało jak się tylko da. Dla takich przedsiębiorców ważna jest reklama.

Jeden z wydatków jakie muszą oni ponieść jest kwota jaką trzeba przeznaczyć webmasterowi na projektowanie stron WWW. Nie oznacza to, że tylko niszowi dostawcy inwestują w serwis webowy, aby móc zdobywać większą liczbę klientów. W przypadku największych przedsiębiorstw projektowanie stron WWW realizowane jest przez pracowników firmy, którzy są na stale zatrudnieni. Dostawca, który oferuje dostęp do Internetu tylko niewielkiej liczbie klientów zazwyczaj albo sam robi dla siebie witrynę webową, żeby zaoszczędzić pieniądze albo zleca to komuś. W tym przypadku nie ma mowy o zatrudnianiu pracowników, ponieważ wydatki na pensję dla nich przyniosłyby zbyt duże wydatki.

Kluczowym elementem serwisu internetowego dla dostawcy Internetu jest oczywiście cennik. Tutaj można wykonać coś bardzo efektownego, ale nie do końca jest to dobry wybór. Przyniesie znacznie więcej pracy, a efekty raczej nie będą zauważalne. Jeśli projektowanie stron WWW sprawowane jest dla dużej korporacji to oczywiście jakość jest najważniejsza. Tam nie ma potrzeby cięcia kosztów, więc można zrobić wszystko tak dobrze jak się tylko da. Można skorzystać z dynamicznych języków kodowania dzięki czemu będziemy mogli uzyskać ruchome elementy.

Użytkownik będzie mógł za pomocą różnego rodzaju suwaków wybierać prędkość, a poniżej pokaże mu się wysokość miesięcznego abonamentu. Zazwyczaj jednak w przypadku zarówno większych jak i tych małych firm robiona jest zwykła tabelka. To, którą drogą pójdzie webmaster zależy jaki ma plan na projektowanie stron WWW. Niektórym klientom zależy na witrynie przejrzystej i prostej w budowie, a innym znowuż na rozbudowanej i efektownie prezentującej się. Nie za każdym razem pieniądze są głównym wyznacznikiem.

Kiedy już jakaś osoba potencjalnie zainteresowana podpisaniem umowy z dostawcą podejmie decyzję, że chce to zrobić musi mieć jakiejś dane kontaktowe. Nie można dać samego cennika, bo on bez działu kontaktowego nic nie daje. Duże firmy podejmujące projektowanie stron WWW przeważnie robią czaty z konsultantami za pomocą, których internauta może przeprowadzić rozmowę z pracownikiem, który odpowie na jego pytania. Jeśli za projektowanie stron WWW bierze się właściciel mniejszej firmy to podaje on adres e-mail, numer telefonu i ewentualnie jakiś formularz. To samo dodają oczywiście także jego więksi konkurenci. W przypadku, kiedy dochody z działalności nie są bardzo duże jak jest wtedy, gdy zasięg firmy obejmuje jedno mniejsze miasto i jego okolice albo nawet nie, to ma możliwości zrobienia czata z konsultantami, gdyż wtedy potrzebni byliby ludzie, którzy kilka godzin dziennie mogliby odpisywać na wiadomości klientów.

Witryna internetowa dla przedsiębiorstw udostępniających za odpowiednią opłatą ludziom dostęp do Internetu niekoniecznie musi być bardzo rozbudowana. Tutaj wielkość nie zawsze ma znaczenie. Zdecydowanie ważniejsza jest przejrzystość i łatwość dostępu do najważniejszych rzeczy, takich jak cennik i dane kontaktowe. Oprócz tego robi się inne rzeczy, ale one mają poboczne znaczenie.

 

Komentarze są wyłączone