Emocje

artykuły pełne emocji

fioletowo ubrana dziewczyna śpiewa do mikrofonu

Moda na bransoletkę

Chodzą słuchy, że w latach 70-tych atrybutem młodego pokolenia stały się srebrne bransoletki. Ich popularność przeskoczyła srebrny pierścionek, który w tamtych czasach również święcił triumfy. Fakt iż biżuteria ze srebra była uwielbiana przez hipisów sprawił iż zaczęto ją postrzegać jako „śmieciową”, coś gorszego gatunku. Na szczęście jednak projektanci mody i jubilerzy mieli inne zdanie w tej kwestii, chociaż chyba za bardzo wyjścia nie mieli. Tak czy inaczej skupili się na srebrze i to właśnie z tego materiału wytwarzali biżuterię, mieli do dyspozycji samych fachowców więc i sam produkt zawsze trafiał w oczekiwania. Tym samym uratowało się srebro i wróciło na salony, a coraz częściej kusiła najbogatszych, których intrygowały pomysły i wzory nowej biżuterii srebrnej.

Złota bransoletka

Bransoletki ze złota i srebra

Normalnym wydaje się iż nie wszystkie produkty w tym samym czasie zostały zaakceptowane przez klientów, wiele wyrobów musiało poczekać dłużej niż inne na swoich zagorzałych zwolenników, ale bransoletkom w jakiś dziwny sposób poszczęściło się szybciej niż innym. Można wymienić ze cztery cechy, które najprawdopodobniej odegrały kluczową rolę w tym zjawisku, a mianowicie pierwszą była trwałość, która wynikała z materiału z jakiego bransoletki były wytwarzane. Wiele osób zdawało sobie sprawę, że te same produkty wykonane ze złota są bardziej miękkie od swoich odpowiedników w srebrze. Były przez to bardziej podatne na odginanie czy nawet zmiany kształtu. Obniżanie zawartości złota w takich produktach nie do końca rozwiązywało problem, dlatego w obliczu tego faktu mało kto chciał kupować bransoletki wykonane ze złota. Natomiast ta wykonana ze srebra nie posiadała tej – powiedzmy – wady, tyczyło się to oczywiście również innych wyrobów jak pierścionki czy kolczyki.

Zainteresowanych tematem zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju podróż do krainy pięknej biżuterii z liderem jubilerstwa, który ukaże Wam prawdziwy urok nie tylko bransoletek, ale całego wachlarza produktów złotniczych oraz zegarków. Wyroby jubilerskie Apart czekają aż je odkryjesz.

Inne zalety, które sprawiły, że srebro odzyskiwało swoje poczytne miejsce to kolejna zaleta jego twardości, która sprawiała, że można było srebro pokryć złotem i praktycznie cieszyć się niewyginającą się biżuterią ze złota. Innym atutem jest fakt, że srebro jest tańsze od złota, stąd zainteresowanie o wiele szerszej grupy zrobiło swoje. Dziś natomiast za sprawą genialnych projektów biżuteria srebrna tym samym nasze bransoletki nie czują się z tego powodu gorzej od swoich sióstr wykonanych z innych kruszców. Na całość wpływa nie tylko materiał, a produkty srebrne są równie eleganckie.

Komentarze są wyłączone