Emocje

artykuły pełne emocji

nauka

Co począć, gdy dziecko nie ma ochoty się uczyć?

Bardzo wiele młodych rodziców pragnie, aby ich pociechy chciały się uczyć. Niestety często tak nie jest. Tutaj większa część rodziców stawia sobie pytanie, co zrobić, aby tak nie było. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, ale sposobów jest mnóstwo. Najważniejsze to przykuć ich uwagę.

O czym powinniśmy wiedzieć?

Najważniejszą sprawą jest tutaj zrozumienie, że ani jeden z nas tego nie lubił, podczas gdy był w tym wieku. Pociechy nie można do tego skłaniać. Takie zachowanie, to powinien być ich własny wybór. Jeśli zaczniemy tego wymagać, istnieje przypadek, że ukochane dziecko się na nas rozczaruje. Problemem może być potem odzyskanie ufności naszych dzieci. Dzieci musimy zaciekawić. Nie jest to uciążliwe. Dzieci lubią eksperymenty i powinniśmy to wykorzystać. Do eksperymentów praktycznie wcale nie ma potrzeby niczego dokupywać. Zdecydowaną większość wymaganych substratów będziemy posiadać w domu. Wystarczy przyłożyć się i powinniśmy odnaleźć ich mnóstwo. Nasze dziecko na pewno będzie zachwycony, gdy ujrzy, że jego rodzic robi coś niesamowitego. Pobocznym plusem tego będzie to, że zyskamy mimochodem w oczach naszej pociechy. Po parunasty doświadczeniach, młoda osoba sięgnie do odpowiedniej literatury, która praktycznie wszystko wyklaruje.

Co teraz?

Stąd już ciekawa droga do edukacji. Gdy już zasialiśmy ziarenko zainteresowania w naszym potomku, powinniśmy być pewni, że zacznie się uczyć. Nie powinniśmy jednak na tym się zatrzymywać. Proste doświadczenia dla dzieci możemy znaleźć w sieci. Poświęćmy trochę czasu na tę czynność, bo to może przeważyć o przyszłości naszej pociechy. Nie zmarnuj takiej szansy. Każdy by żałował, gdyby jego pociecha przestał się uczyć i rzucił szansę na przyszłość.

Komentarze są wyłączone